آموزش تولید محتوا

امروزه تولید محتوای متنی برای سایت های مجله ای و فروشگاهی از شغل های پرتقاضا در بین کسب و کارهای دیجیتال است. تولید محتوا به قدری اهمیت دارد که اکثرا آپدیت های اخیر موتور جستجوی گوگل در سال 2023 و 2024 به بررسی کیفیت محتوا و کاربرپسند بودن آن اختصاص یافت. این موضوع اهمیت ورود افراد متخصص به حیطه محتوا نویسی را بیشتر از قبل کرده است. برای شروع محتوا نویسی داشتن قلم خوب و قدرت داستان سرایی بسیار کمک کننده است اما باید توجه داشته باشید محتوای وب سایت باید علاوه بر کابر پسند بودن مطابق اصول سئو نگارش شود. در این صفحه از سایت نوترون وب آموزش 0 تا 100 تولید محتوای سئو شده قرار داده شده تا بتوانید بهترین محتواهای حوزه کاری تان را تولید کنید و در صفحات برتر گوگل پادشاهی کنید.
آموزش تولید محتوا نوترون وب
Benefits

مزایای تولید محتوا

چرا سایت ها به محتوا نیاز دارند؟

درک نیاز کاربر

فروش بالاتر

برند سازی

اعتماد مشتریان

رتبه‌های بهتر در گوگل

بازاریابی محتوایی

یک فرد پشت میز در حال تولید محتوا
اهمیت تولید محتوای سایت
Importance

اهمیت تولید محتوا

چرا محتوا پادشاه است؟

مهارت نویسندگی در دنیای دیجیتال، امروزه مهارت بسیار مهمی محسوب می‌شود؛ به همین علت شما باید همه اصول و تکنیک‌های تولید محتوا را به خوبی بشناسید؛ اما این نکات را نمی‌توان یک بار برای همیشه یاد گرفت. نه فقط در محتوا نویسی بلکه در همه مشاغل حوزه وب به روز نگه داشتن اطلاعات، موضوعی ضروری است. از این حرف می‌توان این نتیجه را گرفت که حتی اگر در این شغل به یک متخصص هم تبدیل شوید باز هم نباید فعالیت‌های آموزشی خود را برای یادگیری بیشتر متوقف کنید. آموزش در هر کاری اهمیت زیادی دارد چون که احتمال دارد شما مهارت و دانش کامل را در حوزه تخصص مورد نظر داشته باشید، اما یک آموزش جدید و کاربردی بتواند دقیقاً همان چیز کوچکی که برای پیشرفت به آن نیاز دارید در اختیار شما قرار دهد.

prerequisites

پیش‌نیازهای تولید محتوا

مهارت‌های ضروری محتوانویس

مهارت نگارش

مهارت نگارش

شما به عنوان یک تولید کننده محتوا باید متن را به صورت صحیح و جذاب بنویسید. برای داشتن این مهارت باید روش استفاده از علائم نگارشی را بدانید همچنین نیاز است دامنه لغات خود را افزایش بدهید و کاربرد هر لغت را به خوبی درک کنید.

کارهایی مثل خواندن مقالات معتبر و کتاب‌های رمان می‌توانند در راه رسیدن به این مهارت نقش مهمی داشته باشد. در زمان مطالعه حتماً باید به موارد استفاده از ضمیرها، مترادف کلمات، ساختار جمله‌ها و … دقت داشته باشید تا بتوانید به مرور زمان آنها را در محتوای خود استفاده کنید.

شناخت و درک مخاطب

شناخت و درک مخاطبین محتوا

همه محتواها برای گروه خاصی از مخاطبین منتشر می‌شوند. یک تولید کننده محتوای خوب می‌تواند نیاز و سلیقه مخاطب مورد نظر را شناسایی کرده و تولید محتوای خود را بر اساس آن انجام دهد. در زمان مشاوره سئو به مشتریان می‌گوییم که در محتوا باید نحوه سوال پرسیدن و جستجوی کاربران هدف به خوبی درک شود تا کلمات کلیدی و عناوین موجود در محتوا بر اساس این موارد نگارش شوند؛ با این حرکت محتوای منتشر شده از طریق موتورهای جستجویی مثل گوگل بازدیدهای زیادی را به دست می‌آورد و این موضوع یک موفقیت بزرگ برای سایت شما است.

شناخت سیستم های مدیریت محتوایی

سیستم‌های مدیریت محتوا را بشناسید

تولید محتوا برای سایت‌ها یکی از شاخه‌های اصلی تولید محتوای آموزشی دیجیتال است. برای اینکه این کار به نحو احسن انجام شود باید با سیستم مدیریت محتوای سایت مورد نظر آشنایی داشته باشید، در این حالت خودتان می‌توانید به راحتی محتوای تولید شده را بارگذاری کرده و تغییرات مورد نظر را روی آن اعمال کنید. بر اساس آمار منتشر شده، امروزه وردپرس پرطرفدارترین سیستم مدیریت محتوای سطح وب است و بیشتر سایت‌ها بر اساس این سیستم مدیریت و ایجاد می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این CMS معروف پیشنهاد می‌کنیم به صفحه آموزش طراحی سایت با وردپرس نوترون وب سر بزنید. 😊

نحوه عملکرد موتورهای جستجو

نحوه عملکرد موتورهای جستجو​​ (SEO)

حتی اگر برای آموزش تولید محتوای سایت هدفی جز نوشتن مقالات در وب سایت دارید، درک روش کار موتورهای جستجو می‌تواند فواید زیادی برای شما داشته باشد. اینکه الگوریتم‌های معروف گوگل را بشناسید و بدانید که چگونه صفحات سایت را بررسی می‌کنند، این کار می‌تواند ایده‌های زیادی برای نحوه نوشتن عناوین و جایگذاری کلمات کلیدی در دل متن به وجود بیاورد. در تولید محتوا هم درست مثل خدمات سئو، بهترین و بهینه‌ترین روش کار با بررسی الگوریتم‌های گوگل مشخص می‌شود. این الگوریتم‌ها محدود به گوگل نیست و در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی هم وجود دارد که درک آنها تاثیر زیادی روی موفقیت شما خواهد داشت.

تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

تصاویر موجود در مقالات سایت یکی از موارد مهم در سئو آنها است. تصاویر همچنین یکی از مباحث مهم در آموزش تولید محتوا دیجیتال محسوب می‌شود. کسی که می‌خواهد تولید محتوا برای سایت یا بلاگ را انجام دهد باید مهارت لازم برای این کار را داشته باشد و بتواند از تصاویر یونیک در محتوای خود استفاده کند؛ چون که موتورهای جستجویی مثل گوگل می‌توانند تصاویر را اسکن کرده و آنها را تشخیص دهند که آیا تصویر محتوای شما قبلاً در سایت دیگری استفاده شده است یا خیر. در صورتی که آشنایی اولیه با نرم‌افزار فتوشاپ داشته باشید می‌توانید به راحتی تولید محتوای تصویری یونیک را انجام داده و با ایجاد تغییراتی روی تصاویر کاری کنید که از دید موتورهای جستجو کپی تلقی نشوند.

تولید محتوا با کمک کیبورد
station

جایگاه تولید محتوا در دیجیتال مارکتینگ

0 تا 100 فرایند

امروزه بعد از مشاهده سایت‌های مختلفی که سفارش تولید محتوا می‌گیرند حتماً به این درک رسیده‌اید که در دنیای دیجیتال، ارزش محتوا حیاتی‌تر از همیشه شده است. اما اگر بخواهید از محتوا برای بازاریابی استفاده کنیم باید روی سه مرحله کلی تمرکز کرد.

مورد اول تحقیقات قبل از تولید محتوا است. قبل از اینکه تولید محتوای آموزشی دیجیتال را شروع کنید باید کلمات کلیدی اصلی را مشخص کرده و محتوای سایت‌های رقیب هم بررسی کنید. در زمان تولید محتوا باید این کار هم برای کاربر و هم برای گوگل انجام شود تا هر دو مخاطب از محتوای شما راضی باشند. در قسمت بازاریابی محتوا هم باید مطمئن شوید که محتوا به بهترین شکل ممکن در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. البته این مورد تا حدی وابسته به طراحی سایت می‌باشد. سایتی که محتوای شما در آن قرار می‌گیرد علاوه بر رعایت اصول سئو باید طراحی استاندارد و کاربر پسندی داشته باشد.

Practical tips

نکات کاربردی برای تولید محتوا

آموزش عمیق تولید محتوا

بررسی حوزه کسب و کار مورد نظر

اگر می‌خواهید محتوایی که تولید می‌کنید تاثیر خوبی روی کاربران داشته باشد، قبل از هر چیزی باید مهارت‌های لازم در تولید محتوا را بشناسید و از آنها به خوبی استفاده کنید. قدم اول شناختن مخاطبین هدف است، یعنی بسته به حوزه کاری مورنظر، بدانید کدام ساختار نگارشی می‌تواند برای این گروه از مخاطبان کارساز باشد. حواستان باشد که به عنوان یک تولید کننده محتوای جدید و تازه کار نمی‌توایند بلافاصله محتوایی حرفه‌ای و بدون نقص تولید کنید؛ چون که اول باید آگاهی درستی از کسب و کار هدف، جایگاه آن و انتظارات کارفرما داشته باشید. همچنین باید به این درک برسید که تمرکز کار روی چه موضوعی است تا محتوای خود را بر همان اساس تولید کنید. یکی از بهترین روش‌ها برای رسیدن به این هدف، کمک گرفتن از شخصی یا منبعی با اطلاعات کافی درباره کسب و کار مورد نظر و نحوه فعالیت آن است تا در جریان شرایط قرار بگیرید؛ این منبع باید بتواند ابهامات شما را رفع کرده و خواسته‌ها و استراتژی تولید محتوا را شفاف سازی کند.

بررسی رقبا

تعدادی از تولید کننده‌های محتوا دست به تولید محتوایی می‌زنند که از درستی آن اطلاع ندارند و یا اینکه میزان کیفیت و اعتبار منابع را بررسی نکرده‌اند. بهترین روش برای جلوگیری از این اتفاق، پیدا کردن لیستی از رقبا، به همراه نقاط ضعف و قوت آنها است تا آگاهی شما نسبت به محتوای مناسب حوزه مورد نظر افزایش یابد. شما باید به عنوان تولید کننده محتوا مطالبی که بیشتر مورد توجه قرار گرفته است را شناسایی کنید و دلیل این موفقیت را بررسی کنید. در نهایت تولید کننده محتوا باید به ویژگی‌ها و ارزش یک محتوای خوب توجه داشته باشد تا به محتوای او توجه شود. شما باید نقاط ارزشمندی که از طرف رقبا نادیده گرفته شده است را پیدا کنید و برای رسیدن به برتری از آنها استفاده کنید.

توانایی آنالیز محتوا

برای تبدیل شدن به یک کارشناس تولید محتوای موفق باید توانایی آنالیز محتوا را در خود تقویت کنید. در دراز مدت، موردی که باعث بهبود عملکرد یک محتوا نویس و مهارت‌های او برای تولید محتوای موثر می‌شود؛ سنجش میزان موفقیت کارش است. برای حرفه‌ای شدن نیاز است که اطلاعات و بازخوردها را بررسی کرده و نقاط قوت یا ضعف را شناسایی کنید. این تجزیه و تحلیل‌ها می‌تواند در شرایط گیج کننده‌ای مثل تغییرات ناگهانی الگوریتم‌های گوگل یا سایر شبکه‌های اجتماعی مناسب باشد. شما با بررسی این آمار می‌فهمید که آیا کاربران به محتوای شما توجه می‌کنند یا اینکه چقدر با مطلب ارتباط برقرار کرده‌اند. همچنین این آنالیز نشان می‌دهد که آیا مخاطب هدف به درستی تشخیص داده شده‌اند یا اینکه چقدر این محتوا برای آنها مفید بوده است. در واقع با دانستن این اطلاعات می‌توانید از تاثیر مطلبی که نوشتید آگاهی پیدا کنید و از این دیتا برای پیشرفت کار خود استفاده کنید همچنین صاحبان کسب و کار می‌توانند با ابزار بسیار کاربردی google analytics، اطلاعاتی دقیق و طبقه بندی شده از وضعیت سایت داشته باشند.

تحقیق قبل از شروع تولید محتوا

اهمیتی ندارد که تولید محتوای شما به صورت متنی، صوتی، ویدیویی یا تصویری است. شما باید در مورد موضوعی که می‌خواهید درباره آن تولید محتوا کنید، تحقیق و مطالعه داشته باشید. حتی اگر می‌خواهید این کار را بر اساس اطلاعات شخصی و تجربه خود انجام دهید، باز هم به تحقیق و جستجو نیاز دارید. در صورتی که زندگینامه نویسندگان بزرگ را بررسی کنید می‌فهمید که همه آنها قبل از شروع یک کتاب جدید، آثار بقیه نویسندگان در همان حوزه‌ها را مطالعه کرده بودند؛ این قضیه درباره تولید محتوای دیجیتالی هم صادق است. به این ترتیب اگر می‌خواهید بهترین محتوا را تولید کنید باید تحقیق کامل و جامعی در مورد موضوعات هدف داشته باشید.

نکات کاربردی برای تولید محتوا

وجود دیدگاه منحصر به فرد برای تولید محتوا

اگر تولید محتوا را دقیقا به همان روش دیگران انجام دهید، معمولا به نتیجه خوبی نمی‌رسید. اما همیشه افراد دیگر را از دور بررسی کرده و یک نتیجه‌گیری کلی از کارهای آنها داشته باشید. مثلاً در زمان انتخاب سناریو برای محتوا میتوانید عبارت کلیدی را در گوگل جستجو کرده و مطالبی که در صفحه‌های ابتدایی گوگل استفاده شده‌اند را بررسی کنید. حالا با ادغام ایده‌های دیگر سایت‌ها با ایده‌های خودتان، بهترین سناریو را برای تولید محتوا انتخاب کنید.

امکان استفاده از این روش در همه بخش‌های تولید محتوای دیجیتالی وجود دارد. در صورتی که این روش را درست پیاده سازی کنید در آینده شما روش خاص خودتان را خواهید داشت. خوشبختانه روش‌های تولید محتوا گستردگی زیادی دارد و این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا خلاقیت خود را به کار بگیرید.

استفاده از تجربیات در تولید محتوا

در صورتی که شما شخصاً اطلاعاتی درباره موضوع اصلی محتوایتان دارید، شک نکنید که به کارگیری این اطلاعات می‌تواند سطح محتوای شما را ارتقا دهد. ارائه این اطلاعات در بیشتر مواقع باعث جلب اعتماد مخاطب می‌شود. عده‌ای فکر می‌کنند که در صورت ارائه تجربیات و ترفندهایشان به دیگران، در واقع به ضرر کسب و کار خود عمل کرده‌اند؛ در صورتی که اصلاً اینطور نیست. در نظر داشته باشید که به اندازه کافی تکنیک و مهارت در حوزه کاری شما وجود دارد و ارائه این نکات هیچ ضرری ندارد.

تولید محتوا در موضوعات فرعی

در اینجا منظورمان همان موضوعاتی است که افراد کمی به آنها پرداخته‌اند؛ البته این همیشه به معنای کم اهمیت بودن این موضوعات نیست. به عنوان مثال فرض کنید که موضوع اصلی تولید محتوا دیجیتال مارکتینگ است؛ در این حالت به جای اینکه مداوم درباره ماهیت دیجیتال مارکتینگ تولید محتوا داشته باشید، مطالبی تولید کنید که رقبای شما کمتر به آن پرداخته‌اند. در این حالت با تمرکز روی این گونه تاپیک‌ها، شما قادر به جذب مخاطبینی خواهید بود که اهمیت ویژه‌ای برای منحصر به فرد بودن شما قائل هستند.

تولید محتوا به عنوان شغل

تولید محتوا شامل محدوده گسترده‌ای از فعالیت‌ها می‌شود: از کسی که قرن‌ها پیش یک کتاب خطی را نوشته تا کسی که برای استوری، لایو یا پست اینستاگرام و محتوای سایت‌ها می‌نویسد، همگی در حال تولید محتوا هستند.‌ از این مفهوم عام که بگذریم کار تولید محتوای الکتریکی به جایی رسیده که مجموعه‌های مختلفی تحت عنوان شرکت تولید محتوا یا آژانس تولید محتوا مشغول فعالیت هستند که این کار را از یک سری فعالیت‌های فردی فراتر برده‌اند‌ و با تولید محتوا به صورت حرفه‌ای و تخصصی، هزینه این کار را کاهش داده و سرعت آن را چند برابر کرده‌اند. اینگونه شرکت‌ها بر اساس توانمندی نویسندگان و استراتژی‌هایی که دارند، ممکن است فقط به محتواهای متنی یا ویدیویی محدود شده باشند یا همه نوع محتوایی برای شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها را تولید کنند. بخش تولید محتوای نوترون وب نمی‌تواند ادعا کند که جامع‌ترین آموزش تولید محتوا را ارائه کرده است؛ اما روش‌های پیشنهادی ما برای تولید محتوای الکترونیکی بسیار متنوع، کاربردی و در عین حال آسان هستند؛ ما در آموزش تولید محتوا سعی می‌کنیم که به همه نیازها و پرسش‌های شما پاسخ دهیم.

به دست آوردن ایده برای تولید محتوا

اگر برای شما سوال پیش آمده که چه جور محتوایی باید تولید کنید؛ در پاسخ باید گفت که اول از همه مشتری خود را بشناسید، نیازهای او را بررسی کنید و سعی کنید که محتوای تولیدی پاسخگوی آن نیازها باشد. تا اینجای کار به حرف آسان است اما در عمل تولید محتوا چالش‌های بسیار پیچیده‌تری دارد. مثلاً اگر دست به تولید محتوا به صورت منظم بزنید؛ قطعاً روزهایی فرا می‌رسند که هیچ ایده‌ای به ذهنتان نمی‌رسد و پیش بردن محتوا در این شرایط به یک چالش جدی تبدیل می‌شود. با در نظر گرفتن این شرایط مثلاً می‌توانید با کمی خلاقیت حتی از محتواهای موجود در اینستاگرام هم برای تولید محتوای سایت ایده بگیرید. برعکس این حالت، برخی سایت‌ها هم می‌توانند منابع خوبی برای پست‌های کانال‌های تلگرامی یا اینستاگرام باشند.

درآمدزایی از تولید محتوا

گاهی اوقات کسب درآمد از محتوا می‌تواند بسیار غیر مستقیم باشد. مثلاً اگر صاحب کسب و کاری هستید، با منتشر کردن محتواهایی در حوزه فعالیت سایت، می‌توانید سرنخی در ذهن مخاطب یا مشتری بالقوه‌ای ایجاد کرده و او را در کوتاه مدت یا بلند مدت به مشتری واقعی کسب و کارتان تبدیل کنید. اما روش‌های ساده‌تری هم برای کسب درآمد از محتوا وجود دارند که مسیر رسیدن به درآمد در آنها کوتاه‌تر است. مثل فروش محتوا و تولید آن برای سایت‌های مختلف به صورت فریلنسری، تاثیرگذاری به صورت اینفلوئنسر مارکتینگ یا افیلیت مارکتینگ (همکاری در فروش) و حتی تولید محتوا برای جذب تبلیغات از جمله گزینه‌های شما هستند.

اینفوگرافیک قیمت تولید محتوا

محتوا نویسی از دیدی دیگر

تولید محتوای متنی یا همان محتوا نویسی یکی از رشته‌های اصلی این کار است. شاید با خودتان فکر کنید که برای تولید ویدیو یا فایل صوتی، کاری با تولید محتوای متنی ندارید؛ اما توجه داشته باشید که هر چقدر قدرت شما در تولید محتوای متنی بیشتر باشد و تجربه بیشتری داشته باشید، تاثیرگذاری و کیفیت کلام شما در ویدیو و فایل صوتی هم افزایش پیدا خواهد کرد. به صورت کلی برای تولید محتوا به هر شکلی باید از محتوا نویسی و تولید محتوای متنی شروع کنید.

تولید محتوا با گوشی

سوالی که خیلی از ما پرسیده میشود، امکان تولید محتوا با موبایل است؛ به خصوص در این دوره که همه به گوشی هوشمند و مجموعه متنوعی از برنامه‌ها دسترسی دارند و تقریبا انجام هر کاری را با گوشی امکان پذیر شده است؛ حتی الان دوره‌هایی با عنوان تولید محتوا با موبایل در حال برگزاری هستند. اول از همه توجه داشته باشید که تولید محتوا برای موبایل با تولید محتوا با موبایل فرق می‌کند، قطعا کاربران موبایل رشد چشمگیری داشته‌اند و باید به تولید محتوا برای نرم افزارهای متمرکز روی موبایل مثل اینستاگرام و درست دیده شدن محتوا روی موبایل توجه کنیم.

اما تولید محتوا با موبایل بحث دیگری است؛ در خصوص تولید محتواهای تصویری یا صوتی، توصیه می‌کنیم که مراحل تولید را حتما با لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی خود انجام دهید. بسیاری از تولید کنندگان محتوای حرفه‌ای از نرم افزارهایی مثل افتر افکت، پریمیر، فتوشاپ و … روی دسکتاپ استفاده می‌کنند تا با تولید محتوایی حرفه‌ای، طیف گسترده‌ای از مخاطبین را راضی کنند. از طرفی برای به حداکثر رساندن کیفیت محتوای تولیدی با موبایل، باید از ده‌ها اپلیکیشن مختلف استفاده کنید و هر گوشه از کار را به برنامه خاصی بسپارید که فرآیند را پیچیده و دشوار می‌کند. بنابراین در پاسخ به سوال امکان تولید محتوا با گوشی باید بگوییم که امکان پذیر هست ولی کار شما با کامپیوترهای شخصی بسیار راحت‌تر پیش می‌رود.

قیمت تولید محتوا

موضوعاتی مثل هزینه تولید محتوا یا میزان درآمد محتوا نویسی، ذهن هرکسی که دنبال شغل محتوا نویسی است را درگیر می‌کند. ما برای پاسخ به این سوال به دو مشکل برمی‌خوریم: اول این که هزینه تولید محتوا دائما در حال تغییر است و تعرفه ثابتی ندارد و مورد دوم رابطه قیمت تولید محتوا با کیفیت آن است. یعنی برای تولید یک مطلب هزار کلمه‌ای میتوان یک یا دو ساعت صرف کرد یا با خرید کتاب و مقالات، چندین میلیون تومان هزینه کرد و در عوض کیفیت کار را به سطح جدیدی رساند. پس در زمان تحقیق درباره هزینه سفارش تولید محتوا، به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • قیمت‌های خیلی پایین معمولا اولین نشانه کیفیت پایین کار است؛ البته فریب قیمت‌های بالا هم نخورید، چرا که بعضی فقط از سر حرص و طمع این قیمت را اعلام کرده‌اند.
  • مسئله بعدی موضوع کپی نبودن محتوا است. تولید کنندگان محتوایی هستند که صرفا کار را با تغییراتی کوچک در محتواهای بقیه تمام می‌کنند و محتوای تولیدی توسط آنها هیچ خلق ارزشی نمی‌کند.
  • در محتواهای متنی، چه برای اینستاگرام باشد، چه محتوای سایت یا توییتر، حتما باید دیکته کلمات و اصول نگارشی رعایت شود. رعایت این موارد باعث افزایش ارزش و قیمت محتوای تولیدی می‌شود.
  • همیشه در زمان عقد قرارداد تولید محتوا، به معیار زمان توجه ویژه‌ای داشته باشید. هزینه‌ای که برای تولید محتوا میشود در کنار نظم عرضه محتوا ارزشمند می‌شود. اگر قرار باشد هزینه خوبی برای تولید محتوا پرداخت شود، انتظار می‌رود که همه محتواها سر وقت و در مدت زمانی معقول تهیه شوند.
FAQ

سوالات متداول

اگر سوالات شما در این بخش نبود و یا نیاز به مشاوره رایگان داشتید حتما با کارشناسان تیم نوترون وب تماس بگیرید.

آموزش تولید محتوا نحوه نگارش اصولی محتوا با در نظر گرفتن الگوریتم های گوگل و همچنین رفع نیاز کاربران وارد شده به سایت است.

تولید محتوا سئوشده از نیازهای اولیه برای هر سایتی است که قصد دارد در نتایج گوگل به رتبه های برتر برسد. همچنین محتوای کاربرپسند که مخاطبان با آن ارتباط برقرار می کنند شانس بیشتری برای تبدیل بازدید کننده ها به مشتریان دارد و می تواند یک بازاریابی محتوایی موفق باشد.

بر خلاف تصورات تولید محتوای متنی یونیک به زبان فارسی اشباع نشده و در سال های اخیر موقعیت های شغلی زیادی برای آن وجود دارد. بسته به حوزه ای که برای آن محتوا تولید می کنید و میزان تخصص و مهارت و کیفیت محتوای شما می تواند شرایط برایتان تغییر کند.

تیم ما دارای متخصصان حرفه ای و با تجربه ای است که سال ها در حیطه آموزش تولید محتوا و سئو فعالیت کرده اند و تمام چالش های مسیر یادگیری تولید محتوای سئو شده را به خوبی می شناسند. به علاوه آموزش ارائه شده کاملا عملی بوده به نوعی که بتوانید برای حوزه های کاری مختلف مثل سایت های فروشگاهی ، خدماتی و یا خبری به راحتی تولید محتوا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://notronweb.com/?p=16453